Marek Nasiadka PHOTOGRAPHY

Lasy Włodawskie – 25 marca

Kiedy zima się kończy, czas wyruszyć do lasu. Z Jurkiem docieramy na Polesie w okolice Włodawy. W pewnych fragmentach Lasy Włodawskie potrafią nawet imitować starą, nieprzebytą puszczę. Więc...
Gumiaki na nogi i ruszamy na poszukiwanie błota. Znajdujemy niewielkie śródleśne bagienko, które upodobała sobie żaba moczarowa (Rana arvalis). Niestety nasze odwiedziny okazały się nieco spóźnione - żaby zaczęły już tracić swoją godową, niebieską barwę. Niemniej jednak staramy zaprzyjaźnić się ze zwierzątkami. Po kępach tataraku wchodzę w środek bagienka i na kilka minut nieruchomieję. Pojawienie się nowego elementu w krajobrazie przyciąga bardziej ciekawskie osobniki. Podpływają i wynurzone z wody wpatrują się we mnie. Próba bliższej znajomości kończy się niepowodzeniem. Kiedy usiłuję dotknąć takiego obserwatora, ten błyskawicznie daje nurka i znika w gwałtownie zmąconej wodzie.
Wszystkie zdjęcia i teksty prezentowane na tych stronach chronione są prawem autorskim. Ich kopiowanie, wykorzystywanie i publikowanie bez zgody autora jest zabronione.