Marek Nasiadka PHOTOGRAPHY

Dworek Modrzewiowy

Drewniany „Dworek Modrzewiowy” – barokowy z końca XVIII wieku (zdjęcia sprzed kilku lat). Jeden z najstarszych zabytków Kraśnika. Poprzedni burmistrz sprzedał Dworek wraz działką jakiemuś biznesmenowi (czytaj: swojemu kolesiowi), który miał go remontować. Ten jednak zabytku nie remontował, czekając aż ulegnie. No i uległ! Podobno jest już decyzja konserwatora o rozbiórce zabytku ze względu na bardzo zły stan techniczny. Wkrótce będzie tu pusta działka w centrum miasta. Właściciel może ją sprzedać z dużym zyskiem. Zamiast zabytku będziemy mieli jakiś supermarket, albo coś podobnego. W ten sposób pozbywamy się własnej tożsamości.
 03.09.05.038.Dworek Modrzewiowy

03.09.05.039.Dworek Modrzewiowy

Dworek poległ w nierównej walce z urzędnikami i ludzką pazernością. W końcu września 2015 r. został rozebrany i ostatecznie przeszedł do historii. My jeszcze go pamiętamy, ale młodsze pokolenie za kilka lat…

 

Aby oglądać zdjęcia w pełnej rozdzielczości należy najechać rączką na pierwszą miniaturę. Następne kolejne zdjęcia wywołujemy przez kliknięcie prawego klawisza ze strzałką (lub lewego jeżeli chcemy przesuwać do tyłu)klikając strzałki widoczne pod zdjęciem.

Wszystkie zdjęcia i teksty prezentowane na tych stronach chronione są prawem autorskim.
Ich kopiowanie, wykorzystywanie i publikowanie bez zgody autora jest zabronione.