Marek Nasiadka PHOTOGRAPHY

Andrzej Paszczyński Honorowym Profesorem UMCS

28 października (środa) na Wydziale Biologii i Biotechnologii UMCS w Lublinie miała miejsce uroczystość nadania tytułu Honorowego Profesora Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej Prof. Andrzejowi Paszczyńskiemu. Po przedstawieniu osiągnięć i dorobku naukowego oraz wręczeniu aktu nadania tytułu Profesor Paszczyński wygłosił krótki wykład, w którym przedstawił zagadnienia, ,którymi aktualnie się zajmuje. Następnie w Dworku Kościuszki odbyło się spotkanie Profesora z współpracownikami i przyjaciółmi.
Andrzej Paszczyński wyjechał do USA w latach osiemdziesiątych. Obecnie jest profesorem University of Idaho i Washington State University. Oprócz działalności naukowej Andrzej był i jest nadal naszym kolegą. W początkach lat siedemdziesiątych ubiegłego stulecia, jeszcze jako student i młody asystent  był bardzo aktywnym turystą, z którym działaliśmy w Oddziale Akademickim PTTK, w Akademickim Klubie Turystycznym i Studenckim Kole Przewodników Beskidzkich. Razem przemierzyliśmy setki kilometrów szlaków i bezdroży Roztocza, Beskidów i Bieszczadów.

Aby oglądać zdjęcia w pełnej rozdzielczości należy najechać rączką na pierwszą miniaturę. Następne kolejne zdjęcia wywołujemy przez kliknięcie prawego klawisza ze strzałką (lub lewego jeżeli chcemy przesuwać do tyłu)klikając strzałki widoczne pod zdjęciem.

Wszystkie zdjęcia i teksty prezentowane na tych stronach chronione są prawem autorskim.
Ich kopiowanie, wykorzystywanie i publikowanie bez zgody autora jest zabronione.