Marek Nasiadka PHOTOGRAPHY

Wypad za miasto

Jestem w komfortowej sytuacji. Z okna mojego mieszkania widzę północno-zachodnią krawędź Roztocza. To w prostej linii zaledwie około 10 kilometrów. W przeciwnym kierunku do Wisły mam około 30 km. W zasięgu ręki są również Lasy Janowskie i Lipskie. Toteż, kiedy mam już dość pisania, a pogoda sprzyja robię krótki wypad poza miasto. Tu prezentuję zdjęcia z dwóch wypadów zrobionych w ciągu ostatniego tygodnia.
Pierwszy wypad nad Wisłę – do Kamienia. Musiałem w końcu zobaczyć nowy most, który połączył lubelskie z mazowieckim. Pojechałem na zachód słońca. Niestety prognozy zrobiły mi niespodziankę. Zgadzała się wprawdzie ilość chmur na wieczornym niebie, ale na wykresach nie było oznaczone ich miejsce w stosunku do zachodzącego słońca oraz nie było nic na temat ich barwy. Mówiąc krótko „zachód zdechł”, zanim się skończył.
Drugi wypad o wczesnym poranku na Roztocze. Pokręciłem się trochę w okolicy Wierzchowisk (Węgliska, Antolin, Pasieka).
Na koniec odwiedziłem Dwór Sanna. Pałacyk, otoczony parkiem krajobrazowym, zbudowany został w drugiej połowie XIX wieku i gruntownie przebudowany w 1922 roku. Obecnie znajduje się on w rękach prywatnych i wykorzystany jest jako obiekt hotelowy.

Aby oglądać zdjęcia w pełnej rozdzielczości należy najechać rączką na pierwszą miniaturę. Następne kolejne zdjęcia wywołujemy przez kliknięcie prawego klawisza ze strzałką (lub lewego jeżeli chcemy przesuwać do tyłu)klikając strzałki widoczne pod zdjęciem.

Wszystkie zdjęcia i teksty prezentowane na tych stronach chronione są prawem autorskim.
Ich kopiowanie, wykorzystywanie i publikowanie bez zgody autora jest zabronione.


Piękne zdjęcia.
Serdeczności,
Karolina Adamczyk
American Corner Radom Coordinator