Marek Nasiadka PHOTOGRAPHY

Felieton niepoprawny (8)

Życzenia
Przed rokiem, jak zwykle, otrzymałem mnóstwo życzeń. Najczęściej życzono mi dużo zdrowia i dużo pieniędzy oraz pomyślności. Przez lata czekałem, kiedy życzenia te w końcu się spełnią.
Otóż, jak dotąd nic się nie spełniło.Wręcz przeciwnie.
W ostatnim roku przyplątały się do mnie nowe choróbska. Spowodowało to tylko zwiększone wydatki na lekarstwa. Nie wpłynęło to zbyt korzystnie na kondycję mojego portfela.
Na zwiększoną ilość pieniędzy w przyszłym roku też się nie zanosi. Chociaż…
Rząd obiecał mi podwyżkę emerytury. Według zapowiedzi będę miał o całe 2,50 złotych więcej (chyba minus podatek). Muszę się dobrze zastanowić, co też sobie kupię za tę szaloną kwotę. Bowiem zdaję sobie sprawę, że trudno będzie znaleźć towar o tak wygórowanej wartości.
Z niecierpliwością czekam na nowy wymiar czynszu, nowe stawki za ogrzewanie mieszkania, za podgrzanie wody, nowe ceny prądu, gazu itd, itp. Mam nadzieję, że podwyżki w sumie nie przekroczą 2,50 PLN i jeszcze coś mi zostanie. A wtedy zaszaleję!
Dziś świąteczną niespodziankę sprawił mi „plus”. Otóż dostałem wspaniałą propozycję promocyjną. Dotąd za abonament płaciłem około 50 złotych. Po skorzystaniu z promocji będę płacił ponad 100 złotych. Dziękuję, plusie, ale nie mam serca, aby tak naciągać biedną firmę. Więc nie skorzystam.
W tym roku proponuję małą zmianę. Zamiast wysyłać mi życzenia, które i tak się nie spełniają, spróbujcie wzbogacić moją kolekcję biletów NBP z podobizną króla Zygmunta Wazy. Bardzo go lubię. Wsławił się bardzo długimi rządami i ciągłymi konfliktami ze szlachtą (coś mi to przypomina). Każdemu kto zechce wspomóc moją kolekcjonerską pasję chętnie udostępnię numer mojego konta.
A tymczasem wszystkim czytającym życzę z okazji Świąt i Nowego Roku: dużo zdrowia, dużo pieniędzy oraz pomyślności.

Aby oglądać zdjęcia w pełnej rozdzielczości należy najechać rączką na pierwszą miniaturę. Następne kolejne zdjęcia wywołujemy przez kliknięcie prawego klawisza ze strzałką (lub lewego jeżeli chcemy przesuwać do tyłu)klikając strzałki widoczne pod zdjęciem.

Wszystkie zdjęcia i teksty prezentowane na tych stronach chronione są prawem autorskim.
Ich kopiowanie, wykorzystywanie i publikowanie bez zgody autora jest zabronione.