Marek Nasiadka PHOTOGRAPHY

Ukraina wałęsiarska – dzień czwarty

Kolejne przedpołudnie mija w strugach deszczu. W takich warunkach oglądamy Firlejów (od 1948 r. nosi nazwę Lipówka), Pomorzany i Czercze. Wracamy do Brzeżan, gdzie zwiedzam miejscowe Muzeum Krajoznawcze. Zbiory nie zachwycają. Trzy sale poświęcono banderowcom, strzelcom siczowym itp.
W tym czasie rozpogodziło się i zaświeciło słońce. Jedziemy do wsi Raj. Tu w parku stoi  pałacyk, wzniesiony przez Potockich w 1830 r na miejscu dawnego zameczku myśliwskiego. Część użytkuje jakaś państwowa instytucja, a piętro zajmują mieszkania. Przed wieczorem jeszcze zwiedzamy Podhajce. Byliśmy tu kilka lat temu. Zmiany niewielkie, chociaż wydaje się, że teren wokół zrujnowanego kościoła oraz pomnika Mickiewicza został nieco uporządkowany. Wyremontowano też jedną z kaplic, która służy obecnie katolikom jako kościół. Nad całym miasteczkiem i okolicą góruje wielka sylwetka nowej cerkwi. Na obrzeżach straszy bałagan.
Aby oglądać zdjęcia w pełnej rozdzielczości należy najechać rączką na pierwszą miniaturę. Następne kolejne zdjęcia wywołujemy przez kliknięcie prawego klawisza ze strzałką (lub lewego jeżeli chcemy przesuwać do tyłu) lub klikając strzałki widoczne pod zdjęciem.
Wszystkie zdjęcia i teksty prezentowane na tych stronach chronione są prawem autorskim. Ich kopiowanie, wykorzystywanie i publikowanie bez zgody autora jest zabronione.
Kolorem zielonym zaznaczono linki do innej strony. Wystarczy kliknąć, aby się z nią połączyć.