Marek Nasiadka PHOTOGRAPHY

Ukraina wałęsiarska – dzień drugi

Niedzielny poranek przynosi niespodziankę. W hotelu nie ma żadnego personelu. Czekamy na śniadanie ponad godzinę. Po zużyciu własnych zapasów postanawiamy ruszyć w kierunku Podola. Wyjeżdżamy koło dziesiątej, a w hotelu nadal nie ma obsługi.
Zaglądamy jeszcze do sanatorium Szkło. Byliśmy tu kilkanaście lat temu. To, co zobaczyliśmy wprawiło Tomka w głębokie przygnębienie. Park zamienił się w dziki las z gęstym, młodym podszytem, a widoczne budynki nie były chyba nigdy nie remontowane. Jeziorko zarosło szuwarami. Jedynie chyba pijalnia wód dotknięta została ręką odnowiciela.
Po drodze zatrzymaliśmy się w Bóbrce. Należało odnowić zjedzone rano zapasy oraz kupić jakieś napoje. Niestety miasteczko nie zatarło wrażenia wszech obecnego zaniedbania. Wyschła nawet fontanna  na skwerze pośrodku dawnego rynku.
Bóbrka, Бібрка
Świrz, Свірж
Po drodze zatrzymujemy się przy pięknie położonym zamku w dawnym miasteczku Świrz. W latach międzywojennych gospodarzył tu Tadeusz Komorowski, późniejszy generał Bór - Komendant Główny AK.
Zamek teoretycznie udostępniony jest do zwiedzania. Jednak w praktyce zamknięty jest na głucho. Jeden z ukraińskich turystów opowiada, że nie otwiera się go celowo, bo po cichu trwa wyprzedaż wyposażenia, a wnętrza już doprowadzono do stanu ruiny.
Ze wzgórza, na którym stoi zamek rozciągają się widoki na otaczające go Gołogóry.
Brzeżany, Бережани
Po południu docieramy do Brzeżan. Meldujemy się w hotelu, jemy obiad, a potem ruszamy obejrzeć miasto.
Wieczorem fotografowaliśmy wielki Staw Brzeżański
Aby oglądać zdjęcia w pełnej rozdzielczości należy najechać rączką na pierwszą miniaturę. Następne kolejne zdjęcia wywołujemy przez kliknięcie prawego klawisza ze strzałką (lub lewego jeżeli chcemy przesuwać do tyłu) lub klikając strzałki widoczne pod zdjęciem.
Wszystkie zdjęcia i teksty prezentowane na tych stronach chronione są prawem autorskim. Ich kopiowanie, wykorzystywanie i publikowanie bez zgody autora jest zabronione.
Kolorem zielonym zaznaczono linki do innej strony. Wystarczy kliknąć, aby się z nią połączyć.