Marek Nasiadka PHOTOGRAPHY

Felieton niepoprawny (2)

 Złoto głupców

 
Jest  taki minerał – siarczek żelaza – piryt. Jego krystaliczna forma do złudzenia przypomina swym wygladem złoto. Wielu dało się na to nabrać. Stąd też piryt nazywany jest „złotem głupców”.
Stało się!
Znaleźliśmy skarb! Złoty pociąg!
Cały świat oszalał na jego punkcie. Wprawdzie jeszcze nikt go nie widział. Jeszcze nie wiadomo dokładnie, gdzie on jest, a nawet nie wiadomo, czy w ogóle jest. Mimo to już niektórzy ogłaszają, że w pociągu ukryte jest złoto warte miliardy dolarów. Inni już wiedzą, że ukryto w nim niemieckie technologie, które pomogą nam w błyskawicznym rozwoju. Nieistotne jest, że od momentu ukrycia pociągu minęło siedemdziesiąt lat i w tym czasie na świecie dokonał się wielki skok technologiczny. Nawet gdyby były tam ukryte jakieś technologie, to dziś mają one wartość muzealną. Są tacy, którzy podejrzewają, że ukryto tu zaginioną Bursztynową Komnatę.
Jeszcze nic pewnego nie ma, a już znaleźli się właściciele skarbu. Na pierwszym miejscu są sami odkrywcy, którzy zarządali od polskich władz znaleźnego. Po nich pretensje do złotego pociągu zgłosili Rosjanie. To zapewne w ramach rekompensat za straty wojenne. Nieważne, że za to Stalin już kiedyś odebrał nam Kresy Wschodnie  i zabrał połowę Prus Wschodnich z Królewcem. Teraz Rosji należy się złoty pociąg. A tak przy okazji co z polskimi dziełami sztuki wywiezionymi podczas okupacji przez Niemców, a później zabranych do radzieckich muzeów. W kolejce do zlota stoją Żydzi. Przecież Polska powinna im wypłacić odszkodowania za holocaust. Nie Niemcy, a Polacy! To już jest fałszowanie historii. I oni się dziwią, że w Polsce następuje wzrost nastrojów antysenickich.
A tak naprawdę wszyscy dzielą skórę na niedźwiedziu. Znaleźli złoto głupców i póki się o tym nie przekonają, dopóty będą je sobie wydzierać. Koniec końców to my, Polacy wyjdziemy na największych głupców. Okaże się, że Niemiec znalazł, Polak kopał, Rusek obserwował, a wziął Żyd. Nawet gdyby cały ten skarb rzeczywiście się odnalazł, to i tak w końcu znajdzie się w rękach Żydów. Bowiem to oni są jedynymi właścicielami wszelkich bogactw tego świata. Przecież to ich Jahwe stworzył ten świat, a więc wszystko należy do nich. Oni nie spoczną dotąd, aż ostatni okruch materii we Wszechświecie nie znajdzie się w ich rękach.

——————————————————————————————————————————-

komentarze

Wojtek Boguszewski
Witaj Marek,
świetny pomysł z rozszerzeniem Twojej strony o wiadomości i felietony ! Z wielką przyjemnoscią i zainteresowaniem przeczytałem… Moje gratulacje !!!   Z tym dworkiem modrzewiowym w Kraśniku to rzeczywiście skandal ! Po raz pierwszy zobaczyłem ten zabytek na Twoich zdjęciach i wielka szkoda gdyby to zostało zniszczone. Dla decyzji konserwatora o rozbiórce to sprawa prokuratorska. Nikt nie interweniował w tej sprawie ?
Pozdrawiam serdecznie
Wojtek Boguszewski

 

Aby oglądać zdjęcia w pełnej rozdzielczości należy najechać rączką na pierwszą miniaturę. Następne kolejne zdjęcia wywołujemy przez kliknięcie prawego klawisza ze strzałką (lub lewego jeżeli chcemy przesuwać do tyłu)klikając strzałki widoczne pod zdjęciem.

Wszystkie zdjęcia i teksty prezentowane na tych stronach chronione są prawem autorskim.
Ich kopiowanie, wykorzystywanie i publikowanie bez zgody autora jest zabronione.