Marek Nasiadka PHOTOGRAPHY

Felieton niepoprawny (4)

Kto głośniej

 

Tym razem chcę zaprezentować tekst historyczny. Napisałem go jeszcze podczas studiów, a więc w epoce „wczesnego Gierka”. W tamtym czasie prezentowany tekst był bardzo, bardzo niepoprawny. Dlatego nigdy go nie opublikowałem. Później kilkakrotnie wracał do mnie jako kawał. Nawet teraz, mimo upływu czasu, kiedy oglądam niektórych parlamentarzystów, tekst wydaje się być nadal aktualny. Ale dość zbędnego gadania. Oto ta niepoprawna humoreska.
Wraca Kowalski po pracy do domu. Zmęczony, a tu winda nie działa. Idzie więc po schodach na swoje ósme piętro. Wchodzi do mieszkania, a tu od razu słyszy żonę:
– Bierz ścierkę i umyj okna!
Cóż miał biedak robić. Bierze ścierkę, wchodzi na parapet i zaczyna myć okno. Zmęczenie jednak zrobiło swoje. W pewnym momencie zachwiał się tak niefortunnie, że wypadł z okna.
Leci Kowalski w dół. Mija siódme piętro, szóste. Nagle z okna na piątym piętrze wychyla się diabeł. Załapał Kowalskiego i mówi:
– Wiecie Kowalski, Żal mi was. Zrobimy konkurs. Jak wygracie, wracacie na swoje ósme piętro i będziecie żyć. Zgadzacie się?
– A jakie mam inne wyjście? Pewnie, że się zgadzam. Co mam zrobić?
A na to diabeł:
– Kto głośnej zapierdzi, ten wygra.
Sprężył się więc Kowalski, nadął i huknął, jak z armaty. A diabeł, jak to diabeł, zrobił to troszeczkę głośnej. Puścił Kowalskiego. Leci Kowalski w dól. Minął czwarte piętro,mija trzecie,  a tu z okna znów wychyla się diabeł. Złapał go i mówi:
– Wiecie Kowalski, jednak mi was żal. Zagramy jeszcze raz?
– Zagramy.
Sprężył się ponownie Kowalski. Nadął bardzo mocno. I huknął, jak z armaty. Jeszcze głośniej, niż za pierwszym razem. A diabeł, jak to diabeł i tam razem zrobił to odrobinę głośniej. Puścił Kowalskiego. Ten spada. Minął drugie piętro, mija pierwsze i nagle słyszy tubalny głos:
– Kowalski! Nie dość, że śpicie na egzekutywie, to jeszcze głośno pierdzicie!

 

Aby oglądać zdjęcia w pełnej rozdzielczości należy najechać rączką na pierwszą miniaturę. Następne kolejne zdjęcia wywołujemy przez kliknięcie prawego klawisza ze strzałką (lub lewego jeżeli chcemy przesuwać do tyłu)klikając strzałki widoczne pod zdjęciem.

Wszystkie zdjęcia i teksty prezentowane na tych stronach chronione są prawem autorskim.
Ich kopiowanie, wykorzystywanie i publikowanie bez zgody autora jest zabronione.