Marek Nasiadka PHOTOGRAPHY

Kolejny zabytek unicestwiony

Właśnie dotarła do mnie bardzo smutna wiadomość. Stara Plebania w Janowie Podlaskim została spalona w nocy 15 sierpnia. Tak, nie waham się użyć sformułowania została spalona. Bowiem tajemnicą poliszynela jest fakt, że od kilku lat zabytek ten bardzo przeszkadzał niektórym ludziom w gminie. Już kilka lat temu tylko zbiorowy protest internautów uniemożliwił jego rozbiórkę. Wszyscy wiedzą również solą w czyim oku jest działalność janowskiego Stowarzyszenia Kulturalno-Turystycznego, które przez ostatnich kilka lat opiekowało się Starą Plebanią.
Niepozorny zabytek zapisał się nie tylko w historii miasteczka. Były też w jego przeszłości wydarzenia istotne dla Polski. Był też epizod o znaczeniu europejskim. To właśnie tu spotykali się wyżsi oficerowie niemieccy planujący zamach na Hitlera. Teraz miejsce to przestało istnieć. Pozostało tylko kilka zdjęć.

 

Aby oglądać zdjęcia w pełnej rozdzielczości należy najechać rączką na pierwszą miniaturę. Następne kolejne zdjęcia wywołujemy przez kliknięcie prawego klawisza ze strzałką (lub lewego jeżeli chcemy przesuwać do tyłu)klikając strzałki widoczne pod zdjęciem.

Wszystkie zdjęcia i teksty prezentowane na tych stronach chronione są prawem autorskim.
Ich kopiowanie, wykorzystywanie i publikowanie bez zgody autora jest zabronione.


dzień dobry
niestety to prawda bardzo bolesna, ale bardziej smutne jest to, że wszyscy o tym wiedzą kto „czaił się” i komu „pasuje” to , że Stara Plebania została podpalona no i …. nic. Stało się …
A do tego nagroda (wie Pan oczywiście dla kogo) w postaci kolejnych pięciu lat samowoli…
Panie Marku, dziękuję za te wszystkie lata wspierania mojej społecznej działalności – to dla mnie zawsze było i będzie ważne.


Z wyrazami szacunku

Marzena Grabowska-Nowicka

przewodnik terenowy, animator, Prezes
Stowarzyszenia Turystyczno-Kulturalnego w Janowie Podlaskim
www.stk-janowpodlaski.blogspot.com

tel.502419427; 530039680
NIP 537-246-36-09, REGON 060244860,
KRS 0000278957
nr konta: 38 8025 0007 0393 6520 2000 0010
Zapraszamy do Janowa Podlaskiego!