Marek Nasiadka PHOTOGRAPHY

Ze starego albumu (4)

Dzięki uprzejmości Wojtka Pysza mogę zaprezentować zdjęcia z jednej z naszych wypraw na ukraińskie Roztocze. W tym roku minie 10 lat od tej wyprawy. Takich wypraw w latach 2004 – 2012 odbyliśmy kilka. Skład zmieniał się. Jedynie 4 elementy były stałe. Ale o tym za chwilę.
To na jednej z takich wypraw (już nie pamiętam na której) wymyśliliśmy z Zygmuntem (dziekan Wydziału Turystyki) nowy rodzaj turystyki – turystykę wałęsiarską. Od tej pory nie zwiedzamy. My WAŁĘSIMY SIĘ. Wymyśliliśmy też obowiązkowy program (n-punktowy – gdzie n jest dowolną liczbą naturalną) pobytu na Ukrainie:
CZANACHY – CZEBUREKI – DERUNY – PELMENI – i PIWO, PIWO , PIWO…
Tradycyjnie nasze wyjazdy odbywały się około połowy września, aby zdążyć przed rozpoczęciem roku akademickiego. To przez te elementy stałe, czyli:
Artur, Tomek, Zygmunt i ja. To właśnie nasza czwórka utworzyła KLUB WAŁĘSÓW ROZTOCZAŃSKICH. Wszyscy przyjęliśmy tytuł Wielkiego Wałęsy Roztoczańskiego.
Teraz możemy przejść do zdjęć. Po dziesięciu latach nie pamiętam zbyt dokładnie całego przebiegu wyprawy. Podpisuję więc każde zdjęcie tak, jak to jeszcze pamiętam. Skupiłem się przede wszystkim na ludziach, którzy się razem z nami wałęsili. Niestety nie wszystkich już pamiętam. Jeżeli jednak ktoś rozpozna uczestników, to chętnie te opisy uzupełnię.
Jednym z elementów naszych wypraw była dobra zabawa. Obawiam się, że nie wszyscy zaakceptują niektóre wyczyny poważnych ludzi nauki i pióra. Nie wiem, jak odniósłby się senat uczelni do wypowiedzi swojego profesora skierowanych do kolegi:
A zasadził ci ktoś kiedyś kopa w tę profesorską dupę?
No, ale tę powagę trzeba od czasu do czasu odreagować – dla zdrowia psychicznego. Wystarczą więc imiona.

Aby oglądać zdjęcia w pełnej rozdzielczości należy najechać rączką na pierwszą miniaturę. Następne kolejne zdjęcia wywołujemy przez kliknięcie prawego klawisza ze strzałką (lub lewego jeżeli chcemy przesuwać do tyłu) lub klikając strzałki widoczne pod zdjęciem.

Wszystkie zdjęcia i teksty prezentowane na tych stronach chronione są prawem autorskim.
Ich kopiowanie, wykorzystywanie i publikowanie bez zgody autora jest zabronione.