Marek Nasiadka PHOTOGRAPHY

Wiejskie ogródki

Fascynuje mnie ich niepowtarzalne piękno. Piękno nie opierające sią na żadnych kanonach kompozycji. Piękno oparte na chaosie. Piękno kipiących niepowstrzymanie barw, wylewających się poza próbujące je ograniczać bariery. Tu nikt niczego nie planował. Wszystko rośnie swobodnie, tworząc jednocześnie swoistą całość. Wiejski ogródek jest jak kosmos. Dominuje chaos. Ale ten chaos jednocześnie podporządkowuje się prawom natury, które układają go w logiczną całość.
Taki ogródek miała moja Babcia. Wszędzie rosły róże, które ona uwielbiała. A pomiędzy krzewami róż różnych odmian i barw panoszyły się tulipany, mieczyki, goździki i mnóstwo innych kwiatów. A pod płotem maciejka. Ogródek zmieniał swoje kształty i barwy wraz z porami roku, ale róże zawsze tu dominowały. Za domem rósł rozłożysty krzak jaśminowca. W wiosenne i letnie noce wszystko to odurzało zapachem, a w dzień cieszyło oczy paletą barw.
Coraz mniej widzi się takich ogródków. Powoli odchodzą w przeszłość i w niebyt zapomnienia. Zastępują je starannie wystrzyżone trawniki, wypielęgnowane rabatki. Niby też piękne, ale już nie takie…

Aby oglądać zdjęcia w pełnej rozdzielczości należy najechać rączką na pierwszą miniaturę. Następne kolejne zdjęcia wywołujemy przez kliknięcie prawego klawisza ze strzałką (lub lewego jeżeli chcemy przesuwać do tyłu)klikając strzałki widoczne pod zdjęciem.

Wszystkie zdjęcia i teksty prezentowane na tych stronach chronione są prawem autorskim.
Ich kopiowanie, wykorzystywanie i publikowanie bez zgody autora jest zabronione.

__________________________________________________________________________ KOMENTARZE

Witam Panie Marku!

bardzo dziękuję, piękna galeria.
Pozdrawiam serdecznie,
Joanna Szpilewska
—————————————————

Bardzo ładne! Dzięki!

Pzdr.
Ela
————————————————–
Gratuluje Panie Kwiaciarzu ciekawego tematu i zdjęć.
Mam  taki ogródeczek na swoim podwórku na Dolach k. Kazimierza Dln. Kwiaty rosną koło limby ( pinus cembra) i dobrze im tam. Lubie zaczajać się  na owady, które przylatują do tego ogródeczka, w którym rosnie lelija, a jakże po nektar.
Posyłam kilka zdjęć.
Z tym chaosem w Kosmosie to bym polemizował. Wszystkie ostatnie odkrycia potwierdzają ,że Kosmos jest nadzwyczaj uporządkowany. Chaos to mamy np. w polskim Parlamencie.
Twoje zdjęcia pachną latem, miodem i sielskością. Czy o tym Marku wiesz?
Pozdrawiam Cie.
Stan.T.
—————————————————-
Witam !
Cudne słoneczne letnie kwiaty, na zimowe mroźne wieczory.
dzięki !
Wszystkiego dobrego na cały Nowy Rok
Pozdrawiamy Czesia z Irkiem
 Wszystkie zdjęcia i teksty prezentowane na tych stronach chronione są prawem autorskim.
Ich kopiowanie, wykorzystywanie i publikowanie bez zgody autora jest zabronione.