Marek Nasiadka PHOTOGRAPHY

Felieton niepoprawny (1)

Niepoprawny… Dlaczego?

 

W XXI wieku coraz częściej zaczęto używać zwrotu „poprawność polityczna”. Sądzę, że termin ten (jak większość współczesnych idotyzmów) narodził się w Ameryce.  Potem małpim zwyczajem przygarnęła go Europa.
W początkach tzw. przemian w naszym pięknym i mądrym kraju Wujaszek Wania zaczął być „be”, a Wuj Sam „cacy”. Wtedy to odważyłem się publicznie powiedzieć:
 – Proszę nie wymagać ode mnie szacunku dla narodu, który potrzebuje instrukcji obsługi młotka.
Wywołało to natchmiastową reakcję wszystkich gąsek, które usiłowały mnie zagęgać. Dziś nazwano by moje słowa niepoprawnymi politycznie. Bowiem poprawność wymaga od nas,żeby zgadzać się i przyklaskiwać wszystkim wymyślonym głupotom. Powiedzenie prawdy jest niemile widziane. Nigdy nie chciałem się z tym zgodzić. I chociaż jeszcze nie używano terminu „poprawność polityczna”, to mogę powiedzieć, że byłem niepoprawny. Nonkonformistycznie sprzeciwiłem się większości. I niech tak zostanie. Nie chcę być poprawny.
Dlaczego nie mogę powiedzieć złodziejowi, że jest złodziejem, a głupcowi zwyczajnie, że jest głupi? Dlaczego muszę plaskać w rączki i nieudacznikowi wmawiać, że jest wspaniały? Dlaczego muszę tolerować różnych dewiantów, których zachowanie budzi we mnie odrazę? Już niedługo będę musiał sikać na siedząco (ciekawi mnie, jak będą kontrolować przestrzeganie tego wymogu). A już teraz muszę poważnie się zastanowić, czy na pewno jestem facetem.
W młodości uganiałem się za dziewczynami. Ożeniłem się z kobietą. Mam dwoje dzieci i wnuki. Chyba jestem nienormalny. Normalnością jest przecież baba z brodą, wgrywająca konkurs piosenki, lub baba z jajami, która chciała zostać prezydentem.

 

Aby oglądać zdjęcia w pełnej rozdzielczości należy najechać rączką na pierwszą miniaturę. Następne kolejne zdjęcia wywołujemy przez kliknięcie prawego klawisza ze strzałką (lub lewego jeżeli chcemy przesuwać do tyłu)klikając strzałki widoczne pod zdjęciem.

Wszystkie zdjęcia i teksty prezentowane na tych stronach chronione są prawem autorskim.
Ich kopiowanie, wykorzystywanie i publikowanie bez zgody autora jest zabronione.

————————————————————————————————————————

Pierwsze komentarze:

Tadek Zdyb
Dobre.Czekam na następne.
Pozdrawiam.Tadek

 

Wojtek Boguszewski
Cześć Marek,
bardzo spodobał mi się Twój „Felieton niepoprawny”. Jest celny i mądry. Zgadzam się z zawartymi w nim Twoimi przemyśleniami.
Pozdrawiam serdecznie i życzę feliotonowej płodności
Wojtek Boguszewski

 

Wszystkie zdjęcia i teksty prezentowane na tych stronach chronione są prawem autorskim.
Ich kopiowanie, wykorzystywanie i publikowanie bez zgody autora jest zabronione.