Marek Nasiadka PHOTOGRAPHY

Poranne fotografowanie (30.09.16)

Przed świtem wybraliśmy się z Grzegorzem na fotografowanie. Nasz wybór padł na niewielkie, śródleśne jeziorko w pobliżu Emilcina w Kotlinie Chodelskiej. Wieś zasłynęła prawie czterdzieści lat tyemu bezpośrednim spotkaniem miejscowego rolnika z kosmitami.

Kredowe podłoże Kotliny Chodelskiej uległo niegdyś procesom krasowym. Pozostały po nich ukryte pod warstwą piasków leje krasowe, które obecnie wypełnia woda. Stąd w rejonie tym można spotkać więcej takich niewielkich jeziorek o średnicy kilkunastu – kilkudziesięciu metrów. Większość otoczona polami zdążyła już zaniknąć.

Pogoda niestety nie dopisała. Świt był bez charakteru. Jednak w krajobrazie już widać pierwsze oznaki nadchodzącej jesieni. Zrobiliśmy kilka zdjęć i na śniadanie wróciliśmy do domu. Ten rok nie zachwycił ani wschodami, ani zachodami słońca. Kilka wypadów nie przyniosły oszałamiających rezultatów.

Aby oglądać zdjęcia w pełnej rozdzielczości należy najechać rączką na pierwszą miniaturę. Następne kolejne zdjęcia wywołujemy przez kliknięcie prawego klawisza ze strzałką (lub lewego jeżeli chcemy przesuwać do tyłu)klikając strzałki widoczne pod zdjęciem.

Wszystkie zdjęcia i teksty prezentowane na tych stronach chronione są prawem autorskim.
Ich kopiowanie, wykorzystywanie i publikowanie bez zgody autora jest zabronione.