Marek Nasiadka PHOTOGRAPHY

Kapliczki Szczepana

Szczepana poznałem trzydzieści kilka lat temu. Działaliśmy w PTTK i w ZHP – prowadziliśmy drużyny harcerskie. Szczepan rzeźbił, a ja robiłem mu zdjęcia (wtedy jeszcze B&W) do katalogów. I tak Szczepanowi zostało. Nadal rzeźbi i spotyka się z młodzieżą i z dziećmi.
Ostatnio Szczepan Ignaczyński prezentował swoją wystawę Jan Paweł II i Kapliczki Polskie w Osiedlowym Domu Kultury SM „POMOC” w Kraśniku. Kapliczki nawiązują w dużej mierze do historii Polski. Uczniom służą jako uzupełnienie lekcji sztuki i historii, ale również oglądają je dorośli. Wystawa była już wcześniej prezentowana w kilku miastach na terenie Polski. Z kilkudziesięciu kapliczek zgromadzonych na wystawie pokazuję tu tylko ich część.

Aby oglądać zdjęcia w pełnej rozdzielczości należy najechać rączką na pierwszą miniaturę. Następne kolejne zdjęcia wywołujemy przez kliknięcie prawego klawisza ze strzałką (lub lewego jeżeli chcemy przesuwać do tyłu) lub klikając strzałki widoczne pod zdjęciem.

Wszystkie zdjęcia i teksty prezentowane na tych stronach chronione są prawem autorskim. Ich kopiowanie, wykorzystywanie i publikowanie bez zgody autora jest zabronione.

Kolorem zielonym zaznaczono linki do innej strony. Wystarczy kliknąć, aby się z nią połączyć.